Siekiant užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, 100kopeciu.lt svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su 100kopeciu.lt slapukų naudojimo politika.
PREKIŲ KREPŠELIS

Bendra suma: 0,00 EUR

Iš viso: 0,00 EUR

ŽIŪRĖTI KREPŠELĮ / APMOKĖTI

Teleskopinių kopėčių saugaus naudojimo taisyklės

Darbai, kuriems reikalingos kopėčios, visada siejami su tam tikra rizika. Tai ypač aktualu, kai darbuotojas nėra dėmesingas ir nežino, ar ignoruoja saugaus darbo taisykles. Tuo tarpu, yra keli paprasti nurodymai, dėl kurių sumažėja su kopėčiomis susijęs sužalojimų pavojus. Prašome susipažinti su jais:

 

1. Teleskopinės kopėčios turi būti sumontuotos teisingai, kad darbo metu nenuvirstų. Pristatomas kopėčias reikia atremti į sieną 75 ° kampu. Paviršius po jomis turi būti lygus ir tvirtas, horizontalus - be pakreipimo kampo. Jokiu būdu neremkite kopėčių į nešvarų, slidų ar trapų paviršių.

2. Jei kopėčiomis reikia naudotis ant nedidelį nuolydį turinčio paviršiaus, jų stabilumą galima išlyginti pleišto pagalba. Jei po kopėčiomis dirva minkšta, smėlėta ar puri, geriau, po apačia padėkite medinę lentą ar kitą jos atitikmenį. Taip sudarysite tvirtą pagrindą ir kopėčios nesmigs į dirvą.

3. Nieku gyvu negalima lipti ant į stulpą atremtų kopėčių. Taip pat negalima pristatomų kopėčių remti į stiklą ar plastiką, nes nuo jų bei žmogaus svorio šie paviršiai gali suskilti. Tvoros ir metaliniai tinklai taip pat yra pavojingi kaip atrama.

4. Patikrinkite, ar šalia kopėčių nėra objektų, galinčių pakenkti ir netgi sukelti mirtinų pasekmių dirbant ant jų ar nukritus nuo jų. Kalbame apie elektros laidų linijas, pavojingą įrangą, kelius, langus, duris, kurios gali staiga atsidaryti.

5. Kopėčių kojose privalo būti tvirtai pritvirtinti atraminiai kamščiai.

6. Sulankstomos kopėčios, privalo būti maksimaliai išskleistos. Taip, kad sekcijos būtų optimaliu atstumu viena nuo kitos, o fiksatorius tvirtai pritvirtintas savo vietoje.

7. Prieš naudodami kopėčias, kruopščiai jas patikrinkite. Jei pastebėjote pažeidimų, tokiomis kopėčiomis naudotis nerekomenduojama.

 

Į ką atkreipti dėmesį?

 

·      Ar ant kopėčių kojų yra atraminiai kamščiai;

·      Ar pakopos švarios, neatsipalaidavusios;

·      Ar nepažeistos atramos, laipteliai bei kitos kopėčių dalys;

·      Ar varžtai, kniedės bei kitos tvirtinimo detalės nepadengtos rūdimis;

·      Ar nėra matomų mechaninių pažeidimų, sulenktų pakopų ar rėmo profilio.

 

Jei aptikote bent vieną iš šių defektų, jokiu būdu nesinaudokite tokiomis kopėčiomis.